Anasayfa / Haber / 10. Çalışma Meclisi Sonuç Bildirgesi Yayımlandı

10. Çalışma Meclisi Sonuç Bildirgesi Yayımlandı

Sponsorlu Bağlantılar

26-27 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara Bilkent Otel Konferans Merkezinde gerçekleştirilen 10. Çalışma Meclisi Toplantısından, daha önce Çalışma Meclisi Toplantısının Onuncusu Yapılacak, Başbakan, İşçi – Memur Ayrımının Kaldırılmasını İstedi başlıklı haberlerimizde bahsetmiştik. Toplantının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sonuç Bildirgesi’ni yayımladı.

Sonuç bildirgesine göre;

Söz konusu Çalışma Meclisinde üç ayrı panel düzenlenmiştir.

Birinci panelin başlığı kıdem tazminatıdır. Panel başkanının açılış konuşması ile başlayan toplantıda; kıdem tazminatının mevzuatımızdaki yeri, diğer ülke uygulamaları, ülkemiz uygulamasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, panelistler ve katılımcılar tarafından etraflıca tartışılmıştır.

İkinci panelin başlığı alt işverenlik ilişkisi ile ilgilidir. Panel başkanının açılış konuşması ile başlayan ikinci toplantıda; alt işverenlik ilişkisinin mevzuatımızdaki yeri, ülkemiz uygulamasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, panelistler ve katılımcılar tarafından etraflıca tartışılmıştır.

Üçüncü panel, özel istihdam büroları aracılığı ile geçici iş ilişkisi hakkında düzenlenmiştir. Panel başkanının açılış konuşması ile başlayan son toplantıda; geçici iş ilişkisinin mevzuatımızdaki yeri, diğer ülke uygulamaları, ülkemiz uygulamasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri panelistler ve katılımcılar tarafından etraflıca tartışılmıştır.

Her üç panel kapsamında da yapılan tartışmalar ile katılımcıların görüş ve önerileri doğrultusunda gerekli değerlendirmeler yapılmış, sorunlar tespit edilmiş ve bu sorunların çözümüyle ilgili önerilere yer verilmiştir.

Raporun tam metnine http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP%20Repository/csgb/dosyalar/kitap/kitap09_10calismameclisi linkinden ulaşabilirsiniz.