Anasayfa / Haber / 40 Bin Öğretmen Alınacak – Başvurular Başladı

40 Bin Öğretmen Alınacak – Başvurular Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Beden Eğitimi Öğretmenliğine Atanması kapsamında 40 bin öğretmen ataması yapılacak. Bakanlık atama kılavuzlarını http://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden yayımladı. Başvuru ve atamalara ilişkin iş ve işlemler kılavuzlarda belirtilen hususlar çerçevesinde yürütülecek.

Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda (internet üzerinden) gerçekleştirilecek.  Adaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yapacaklar ve bu başvurularına ilişkin Elektronik Başvuru Formu’nun çıktısını 02 – 06 Eylül 2013 tarihleri arasında İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatacaklar. Onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacak. Atamalar ise 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabilecekler.

-Elektronik Başvuru Sayfası “İlk Atama”, “Açıktan ve Kurumlararası Yeniden Atama” ve “Milli Sporcuların Atanması” şeklinde ayrı ayrı düzenlenmiş olup, adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu’nu kullanarak başvurularını yapacaklar.

Atama şartlarına, atama takvimine ve atanacak öğretmen sayısının branşlara göre dağılımı gibi bilgilere yukarıda belirtilen linklerden ulaşabilirsiniz.