Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / İşveren - İşyeri İşlemleri Soru ve Cevaplar / 4/a (Eski SSK) Kapsamında Çalışan Sigortalılar İçin Verilen Aylık Prim ve Hizmet Belgesinde “Dönem” Nasıl Belirlenmektedir ?

4/a (Eski SSK) Kapsamında Çalışan Sigortalılar İçin Verilen Aylık Prim ve Hizmet Belgesinde “Dönem” Nasıl Belirlenmektedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 54- 4/a (ESKİ SSK) KAPSAMINDA ÇALIŞAN SİGORTALILAR İÇİN VERİLEN AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİNDE “DÖNEM” NASIL BELİRLENMEKTEDİR ?

CEVAP 54- Esas olarak APHB’leri, çalışma döneminin sona erdiği tarihten (ayın sonundan) itibaren e-Sigorta kanalıyla SGK’ya gönderilebilmektedir.

Ancak, istisnai olarak;

-Ay içinde işyerinin kapanması,

-İhale konusu işin tamamlanması,

-Sigortalının emekliye ayrılması,

gibi nedenlerle gün sayısının belgenin gönderildiği tarihteki gün sayısını aşmamak kaydıyla, çalışma dönemi sona ermeden de e-Sigorta kanalıyla belge SGK’ya gönderilebilmektedir.

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*