Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / Uzun Vadeli Sigorta Kolları Soru ve Cevaplar / 4/c (Eski Emekli Sandığı) Kapsamında Çalışması Olmakla Birlikte Emeklilik Tarihinde Son Çalışması Diğer Statülere Tabi Olanlara da Emeklilik İkramiyesi Ödenmekte midir ?

4/c (Eski Emekli Sandığı) Kapsamında Çalışması Olmakla Birlikte Emeklilik Tarihinde Son Çalışması Diğer Statülere Tabi Olanlara da Emeklilik İkramiyesi Ödenmekte midir ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 107- 4/c (ESKİ EMEKLİ SANDIĞI) KAPSAMINDA ÇALIŞMASI OLMAKLA BİRLİKTE EMEKLİLİK TARİHİNDE SON ÇALIŞMASI DİĞER STATÜLERE TABİ OLANLARA DA EMEKLİLİK İKRAMİYESİ ÖDENMEKTE MİDİR ?

CEVAP 107- Daha öncesinde devlet memurluğundan istifa eden ve/veya daha sonra diğer statülere tabi çalışmalarından dolayı bu statülere (4/a veya 4/b) tabi emekli olanlar için emeklilik ikramiyesi ödenmez iken, 26/1/2012 tarihli ve 6270 sayılı Kanunla İş Kanunundaki kıdem tazminatı şartları (eski Emekli Sandığı) kapsamında çalışıp, 6270 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden sonra başka statülerden emekli olanlara kısmi (memurlukta geçen süreler için) emeklilik ikramiyesi verilmesi öngörülmüştür.