Anasayfa / Haber / Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İnternet Kafelere El Attı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İnternet Kafelere El Attı

Sponsorlu Bağlantılar

Hemen hemen her mahallede, her sokakta faaliyet gösterir hale gelen internet kafeler, özellikle çocuk ve genç yaştaki nüfusa hitap ettiğinden, bunların kontrolü ve denetimi de büyük önem arz ediyor. Çünkü çocukların, gençlerin internet aracılığıyla zararlı yayın ve içeriklere kolayca ulaşabilmesi bunun önemini daha da artırıyor. Bundan dolayı da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, internet kafelerin disipline edilmesi ve markalaşması, daha faydalı ve derli toplu hale gelmesi için bir çalışma başlattı.

Bu çerçevede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin; İstanbul, Ankara ve Diyarbakır internet kafe oda başkanlarıyla Bakanlıkta bir toplantı düzenledi.

Bakan Şahin toplantıda; internet kafelerin daha iyi internet kafelere dönüştürüleceği, markalaşacağı bir sistemi ve özellikle yaş gruplarına göre oyunların eşleştirildiği, sertifikasyon ve barkod sistemine geçilen bir sistemi hayata geçireceklerini belirtti.

Bilgi ve teknoloji çağında bütün sınırların kalktığını belirten Bakan Şahin, yeni bir dünya düzeninde herkese düşenin çocukları ve gençleri yarınlara hazırlamak olduğunu söyledi.

Çocuk ve gençlerin yarınlara hazırlanabilmesi için bireylerin, toplumun ve devletin her alanda kendine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Bakan Şahin, bilgi ve teknoloji çağının zararlarını en aza indirecek çalışmaların da sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılacak bu çalışmalara tüm kesimlerin katılmasının önemine işaret eden Şahin, çocukların yüksek menafaatini gözeten aile dostu sistemlerin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.