Anasayfa / Haber / Artık Resmi Tatil Günlerinde de Özel Hastanelere Gidilebilecek

Artık Resmi Tatil Günlerinde de Özel Hastanelere Gidilebilecek

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu acil servise yapılacak başvurular hariç, resmi tatil günlerinde özel hastane ve tıp merkezine başvuracak kişilerin sağlık giderlerini karşılamama yönünde karar almış ve bunu 21 Mart 2014 tarihinde duyurmuştu.

Dolayısıyla Cumartesi günleri hariç Pazar ve diğer resmi tatil günlerinde özel hastane ve tıp merkezlerine giden kişiler için sadece acil servislerde sistemden provizyon alınabiliyordu. Bu konuyu daha önce SGK’lı Hastalar Artık Tatil Günlerinde Özel Hastaneye Gidemeyecek mi ? başlıklı yazımızda belirtmiştik.

Sosyal Güvenlik Kurumu  Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü bu defa konuya ilişkin olarak yeni bir duyuru yayımladı.

Duyuruda; Danıştay 15. Dairesinin açılan dava sonucu verdiği 2016/1655 sayılı kararında; Kurumun web sitesinde yayımlanan 21/03/2014 tarihli ”Medula-hastane Sistemini Kullanan Tüm Özel Sağlık Hizmet Sunucularının Dikkatine” başlıklı duyurunun iptaline karar verdiği, bu doğrultuda 29 Haziran 2016 tarihinden geçerli olmak üzere resmi tatil günlerinde (23 Nisan, 19 Mayıs, Ramazan Bayramı, pazar günleri gibi) özel sağlık hizmet sunucularında 4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışında da provizyon (ilk takip numarası ) verileceği belirtildi.

Dolayısıyla artık Cumartesi dışında Pazar ve diğer tüm resmi tatil günlerinde de özel hastane ve tıp merkezlerine başvuruda bulunan genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin acil servis başvuruları dışındaki tüm tedavi giderlerini de SGK karşılayacak. (isvesosyalguvenlik.com)