Anasayfa / Emeklilik / Bakan Çelik Erken Emeklilikle İlgili Son Noktayı Koydu

Bakan Çelik Erken Emeklilikle İlgili Son Noktayı Koydu

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK erken emeklilikle ilgili olarak Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada; art niyetli bazı kesimlerin ‘erken emeklilik’ deyip insanlara gereksiz yere ümit verdiğini, böyle bir çalışmanın söz konusu olmadığını belirterek, “bunu bütün vatandaşlarımızın bilmesinde yarar var” ifadelerini kullandı.

Bakan Çelik, açıklamasında şu an 50 yaşında emeklilik olduğunu söyleyerek, “Bunun daha ne gencini emekli edeceksiniz ?” ifadelerini kullandı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmadığını, konuştukları konunun bu konu olmadığını, art niyetli bazı kesimlerin erken emeklilik deyip insanlara gereksiz yere ümit verdiğini belirtti.

Bakan Çelik açıklamasında son olarak, “Çok net söylüyorum; ‘erken emeklilik’ diye kim söylüyorsa en büyük yanlışı yapıyor. Görüşmemiz erken emeklilikle ilgili değildi. Vatandaşımızın sorununa çözüm bulma adına bir görüşmeydi. Asli görevimizi yaptık ama bu olayın bilen ve bilmeyenler tarafından hiç alakası olmayan bir tarafa çekilmesi bizi üzmüştür.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bakan Çelik erken emeklilik haberleriyle ilgili rahatsızlığını daha önce de dile getirmişti (Bakan Çelik Erken Emeklilik Haberlerinden Yakındı başlıklı haber).