Anasayfa / Haber / Bakanlık Ödüllü Aile Fotoğrafları Yarışması Düzenledi

Bakanlık Ödüllü Aile Fotoğrafları Yarışması Düzenledi

Sponsorlu Bağlantılar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, toplumda aile olgusuna dikkat çekmek ve aile konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir fotoğraf yarışması düzenledi.

“Fotoğraflarla Aile” başlığı altında, ailenin yükselen bir değer olarak ön plana çıkarılması amacıyla organize edilecek yarışma; “Ailede Sevgi” ve  “Çalışan, Üreten Aileler” temalı iki kategoride gerçekleşecek.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından 2013-58 destek numarası ile desteklenen yarışmaya katılacak sanatçılar, kendi sanatsal anlatım biçimlerine uygun her türlü yaklaşım ve yorumu kullanmakta serbest olacaklar. Yarışmaya fotoğraf sanatıyla ilgili herkes katılabilecek.

Her iki kategoride layık görülen üç adet fotoğrafa 2 bin TL değerinde başarı ödülü verilecek ve seçilecek 50 eser sergilenecek.

Yarışmanın jürisi ise şöyle:

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Temsilcisi

– Prof. Dr. Adnan Ataç (Fotoğraf Sanatçısı)

– Prof. Dr. Güler Ertan (Fotoğraf Sanatçısı)

– İbrahim Demirel (Fotoğraf Sanatçısı)

– Sami Türkay (Fotoğraf Sanatçısı)

– Tansu Gürpınar (Fotoğraf Sanatçısı)

– Zeynel Yeşilay (Fotoğraf Sanatçısı)

Son katılım tarihi 1 Ekim 2013 olan “Fotoğraflarla Aile” yarışması başvuru formları Bakanlık (www.aile.gov.tr) ve Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ailevetoplum@aile.gov.tr) web adreslerinden temin edilebilecek.

http://www.aile.gov.tr/tr/24747/3-Ulusal-Aile-Fotograflari-Yarismasi