Anasayfa / Haber / Bakanlıktan Mobbingle İlgili Ödüllü Karikatür Yarışması

Bakanlıktan Mobbingle İlgili Ödüllü Karikatür Yarışması

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma ve Sosyal Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü, işyerlerinde psikolojik taciz (mobbing) konusunda toplumda farkındalık oluşturmak ve kişilerin bu konuda bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla, TÜRKİŞ – HAKİŞ ve KAMUSEN’in sponsorluğunda karikatür yarışması düzenledi.

Yarışmaya ulusal ve uluslararası, amatör ve profesyonel herkes en fazla üç eserle katılabilecek. Birden fazla eserle katılanlar her eser için ayrı ayrı form dolduracak. Ayrıca yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ya da herhangi bir ödül almamış olacak. İşyerlerinde psikolojik taciz (mobbing) kavramı ile örtüşmeyen, yarışma amacı ve konusu dışındaki konuları kapsayan eserler dikkate alınmayacak.

Yarışmaya 26 Kasım – 26 Aralık 2014 tarihleri arasında başvurulabilecek, eserlerin de bu süre içerisinde teslim edilmesi gerekecek.

Yarışmaya katılacak eserler en geç 26/12/2014 tarihi mesai bitimine kadar (saat 17:00) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü İstihdam Politikaları Daire Başkanlığı yarışma sekretaryasına kapalı zarf ile elden veya kargo teslim edilecek.

Yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgiye, yarışma şartnamesi, başvuru dilekçesi ve başvuru formuna http://www.csgb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Verilecek ödüllere gelince;

– Birinciye 5 bin TL,

– İkinciye 3 bin TL,

– Üçüncüye 2 bin TL,

para ödülü verilecek.

Beş kişiye de bin’er TL mansiyon ödülü verilecek.

Ödül almaya hak kazanan eser sahiplerine ayrıca teşekkür belgesi verilecek.

Seçici kurul ödüle layık eser bulamazsa kimseye ödül verilmeyecek.

Mobbingin Tanımı: İşyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik olarak gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik biçimde devam eden, yıldırma, pasifize etme veya işten uzaklaştırmayı amaçlayan; mağdur ya da mağdurların kişilik değerlerine, mesleki durumlarına, sosyal ilişkilerine veya sağlıklarına zarar veren; kötü niyetli, kasıtlı, olumsuz tutum ve davranışlar bütünü olarak mobbing olarak tanımlanıyor. Mobbing yerine psikolojik taciz, yıldırma, bezdirme gibi ifadeler de kullanılabiliyor.