Anasayfa / Haber / Başbakan, İşçi – Memur Ayrımının Kaldırılmasını İstedi

Başbakan, İşçi – Memur Ayrımının Kaldırılmasını İstedi

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce belirttiğimiz (Çalışma Meclisi Toplantısının Onuncusu Yapılacak başlıklı haber), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 10. Çalışma Meclisi Toplantısı’nın açılışında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik birer konuşma yaparak, önemli konulara değindiler.

Toplantının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma Meclisi’nin taraflarıyla değişik platformlarda zaman zaman bir araya geldiklerini belirterek, çalışma hayatında büyük hassasiyetle sürdürdükleri diyalog ortamının bundan sonra da aynı yoğunlukla, hassasiyetle devam edeceğini kaydetti.

Erdoğan, çalışma hayatındaki barışı, huzuru, istikrarı, Türkiye’nin hem bugünü hem geleceği için hayati bir unsur gördüklerini vurgulayarak 11 yıl boyunca çalışma hayatına çok büyük duyarlılık içinde eğildiklerini ifade etti.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, hükümet olarak 11 yıldır çalışma hayatının kesimleri arasında barışı, diyalogu, uzlaşmayı sağlamanın mücadelesini verdiklerini kaydederek, “Acaba biz işçi-memur ayrımını ne zaman ortadan kaldıracağız? Türkiye’nin bunu halletmesi gerektiğine inanıyorum. Gelin oturalım hep birlikte ‘çalışanlar’ başlığı altında toparlayalım. Eğer bunu bu başlık altında toparlarsak, bu iki yanlış ve iki bakış ortadan kalkmış olacak. İşçi memur böyle bir ayrım olmamış olur” dedi.