Anasayfa / Haber / Bu Otobüsü Sakın Kaçırmayın

Bu Otobüsü Sakın Kaçırmayın

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un yeni yapısı ve geniş yelpazedeki nitelikli hizmetleri hakkında bireyleri ve İstihdamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirmeyi amaçlayan İŞKUR Kampanya Otobüsü, 22 ili ziyaret etmek üzere ilk durağı olan Diyarbakır’dan yola çıktı. Otobüs kampanyasının açılışını İŞKUR Genel Müdürü Dr.Nusret Yazıcı yaptı.

12 Nisan-14 Haziran 2013 tarihleri arasında iki ay süre ile devam edecek olan İŞKUR II. Tanıtım Kampanyası kapsamında, özel tasarlanmış “İŞKUR Kampanya Otobüsü” ilk durağı olan Diyarbakır’dan yola çıktı. Kampanya boyunca İŞKUR otobüsünde görevli İş ve meslek danışmanları ve yaygınlaştırma uzmanları vatandaşların İŞKUR hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacak.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile yürütülen “Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu” kapsamında gerçekleştirilen İŞKUR Tanıtım Kampanyası, istidamdan etkilenen tüm tarafları bilgilendirmeyi ve bu suretle daha fazla kişinin işgücü piyasasına girmesine ve istihdam oranını artırmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İki ay boyunca 22 ilde aralıksız devam edecek olan “İŞKUR Kampanya Otobüsü” ile toplamda 22 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.