Anasayfa / Haber / Bu Üç Düzenleme Gerçekleşirse Emeklileri Çok Rahatlatacak

Bu Üç Düzenleme Gerçekleşirse Emeklileri Çok Rahatlatacak

Sponsorlu Bağlantılar

Şu an üzerinde çalışılan üç ayrı düzenleme eğer hayata geçerse emeklileri ekonomik açıdan çok rahatlatacak.

Bu düzenlemelerden biri emeklilere promosyon ödemesi yapılmasıyla ilgili. Bu konuda zaman zaman basında haberler de çıkıyor. Ancak çalışmalar devam etmekte olup henüz kesinleşmiş bir sonuç yok.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU, konuya ilişkin olarak bugün (28 haziran 2016) yaptığı açıklamada; tüm emeklilerin promosyon alması konusunda çalışmaların teknik düzeyde tamamlandığını, hem kamu bankaları hem de özel bankalar ve katılım bankalarıyla görüşmeler yapıldığını, çalışmalarla ilgili önümüzdeki günlerde Hükümete bir sunum yapılacağını ve ardından karar verileceğini, ancak henüz karar aşamasında olmadıklarını, ayrıca bazı basın ve yayın organlarında çok yüksek beklenti oluşturulduğunu, bunun doğru olmadığını belirtti.

Basında yer alan haberlere göre diğer iki düzenleme ise emeklilere avans ve faizsiz kredi verilmesiyle ilgili olup bu konudaki çalışmalar devam ediyor.

Eğer düzenleme gerçekleşirse isteyen emekliye Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından maaşının 3 katına kadar avans verilecek. Verilen bu avans daha sonra 12, 24 veya 36 ay taksit şeklinde her ay emekli maaşından kesilecek. Verilen avans kaç taksitte ödenirse ödensin faiz alınmayacak.

Aynı şekilde emekliye faizsiz kredi verilmesi konusundaki çalışmalar da devam ediyor. (isvesosyalguvenlik.com)