Anasayfa / Eski Haberler / Çalışma Bakanı Gündemdeki Konu ve Beklentilerle İlgili Soruları Cevapladı

Çalışma Bakanı Gündemdeki Konu ve Beklentilerle İlgili Soruları Cevapladı

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun mevzuattan kaynaklanan bazı uygulamalarının oluşturduğu mağduriyetleri hafifletmek veya gidermek, bazı konularda yeni kolaylıklar getirmek üzere, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 05/12/2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulduğu daha önce belirtilmişti (5/12/2012 tarihli haber).

Söz konusu tasarının komisyonlardaki görüşmeleri tamamlandıktan sonra, Meclis Genel Kurulu’na sevk edildi ve tasarının Genel Kuruldaki görüşmeleri 08 Ocak 2013 Salı günü başlayıp, 10 Ocak 2013 Perşembe günü tasarı üzerindeki görüşmeler tamamlanarak tasarı kanunlaştı.

Tasarının üç günlük görüşme sürecinde milletvekilleri kamuoyunun gündeminde olan, yakından takip edilen, birçok kişiyi ilgilendiren konularla ilgili olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e çok sayıda soru yöneltti. Soruların bir kısmı Bakan tarafından Genel Kurulda cevaplandı, bir kısmının ise yazılı olarak cevaplanacağı yine Bakan tarafından belirtildi.

Söz konusu metne TBMM web sitesindeki Tutanaklar bölümünden ulaşılabilir (http://www.tbmm.gov.tr/).