Anasayfa / Eski Haberler / Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170 Dünya Birincisi Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170 Dünya Birincisi Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170, En İyi Dış Kaynaklı İş Ortaklığı kategorisinde Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “Contact Center World.com” yarışmasında dünya devlerini geride bırakarak altın madalya kazandı.

Daha önce İngiltere’nin Başkenti Londra’da yapılan yarışmada Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölge birincisi olan Alo 170 bu defa Las Vegas’da düzenlenen En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı kategorisinde, AMERİCAS bölge birincisi ABD’li şirketi kendi evinde geçerek Dünya birincisi oldu.

ALO 170, dünya devlerinin yarıştığı organizasyonda %87’lik yüksek ilk temasta çözüm oranı ve yüksek müşteri memnuniyeti ile örnek kamu projesi olarak gösterildi.

Öte yandan Alo 170, SGK İletişim Merkezi olarak 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girmiş, daha sonra İŞKUR’da Alo 170’e dahil edilerek ismi Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi olarak değiştirilmişti (22/11/2010 tarihi haber).

Şu an Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaklaşık 300 hizmetinin entegre bir şekilde sunulduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmekte, alınan ihbar ve şikayetleri ilgili birimlere iletmekte, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

İletişim Merkezi, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

• Soru,

• Eleştiri,

• Öneri,

• Şikâyet,

• İhbar,

• Başvuru ve talepleri,

etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla hizmet vermektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının web sitesinde yer alan açıklamaya göre; söz konusu iletişim merkezine gelen tüm çağrılara uzmanları doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim merkezinde görevli personelin % 50’si özürlü kişilerden oluşmaktadır.(www.isvesosyalguvenlik.com)