Anasayfa / Eski Haberler / Cep Telefonundan Sigorta Hizmet Dökümüne Bakılabilecek

Cep Telefonundan Sigorta Hizmet Dökümüne Bakılabilecek

Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik ve bilişim sektöründeki gelişme ve ilerlemelere paralel olarak, Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, internet üzerinden sunulan birçok hizmet ve uygulama aynı zamanda bu akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda da kullanılabilir hale gelmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu da ilk olarak “Hastaneni Seç Doktoruna Ulaş” sloganıyla internet üzerinden kullanıma sunduğu Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulamasını Android platforma taşıyarak uygulamanın Android versiyonunu çıkarmıştı (7/2/2013 tarihli haber).

Kurum bu defa, internet üzerinden 4/a (SSK) kapsamındaki sigortalılara sunduğu hizmet dökümü uygulamasının Android versiyonunu çıkardı. Uygulama Android Market (Google Play) (https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.sgk.hizmetDokumu4a) linkinden Android işletim sistemiyle çalışan cep telefonu ve tablet bilgisayarlara yüklenerek kullanılabilecek.

Öte yandan, kişisel hizmet bilgilerinin sadece bilginin ait olduğu sigortalı tarafından sorgulanabilmesini sağlamak için, uygulamanın kullanımı sırasında kişiye ait bazı nüfus kayıt bilgilerinin girilmesi gerekecek.(www.isvesosyalguvenlik.com)