Anasayfa / Eski Haberler / Elektronik Sevkle İlgili Önemli Konular Açıklığa Kavuşturuldu-07.03.2013

Elektronik Sevkle İlgili Önemli Konular Açıklığa Kavuşturuldu-07.03.2013

Sponsorlu Bağlantılar

Hastaların elinde sev kağıdı taşıması döneminin sona ereceği, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun elektronik sevk (e-sevk) uygulamasına geçeceği, bu çerçevede sevk işlemlerinin elektronik ortamda yapılacağı daha önce belirtilmişti (24/12/2012 tarihli haber). Nihayet pilot uygulamalar tamamlandıktan sonra, 1 Mart 2013 tarihi itibariyle tüm sağlık hizmet sunucularında hastaların yerleşim yeri dışına sevk işlemlerinin elektronik ortamda yapılması zorunlu hale geldi.

Elektronik sevk, yerleşim yerinde tedavileri yapılamayan hastaların tedavi amacıyla başka şehirlerdeki sağlık hizmeti sunucularına Sağlık Uygulama Tebliği eki Hasta Sevk Formu EK-4/A ile yapılmakta olan manuel sevk işleminin, elektronik ortama aktarılmasına yönelik bir uygulama olacak.

E-sevk uygulamasının kolay anlaşılabilmesi, yaşanabilecek muhtemel soru ve sorunlara yol gösterici olması ve uygulamada birlikteliğin sağlanması amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu uygulama hakkında web sitesinde ayrıntılı açıklama yayımladı.(www.isvesosyalguvenlik.com)