Anasayfa / SGK Başvuru Dilekçe ve Formları / Emekli – Dul – Yetim Aylığının Konutta Ödenmesi Talebi

Emekli – Dul – Yetim Aylığının Konutta Ödenmesi Talebi

Sponsorlu Bağlantılar

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile bunların hak sahipleri (dul – yetim aylığı alanlar) aylıklarını bankadan alabilecekleri gibi, isterlerse aylığın konutlarında (adreslerinde) teslim edilmesini isteyebilirler. Bu konudaki talep, Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinde “6-Ödemelerin Yapılacağı Banka veya PTT Şubesi” bölümüne aylıklarını almak istediği PTT şubesinin yanı sıra “Konutta” ibaresi yazılmak suretiyle iletilebileceği gibi, aşağıda linki yer alan Konutta Gelir-Aylık Ödenmesi Talebi dilekçesi ile de yapılabilir.

Dilekçede aylığın ödenmesi istenen konut adresi ayrıntılı olarak belirtilir. Aylıklar en yakın PTT şubesi aracılıyla belirtilen adresteki konutta ödenir.

Aylığın konutta ödenmesinde geçerli bir kimlik belgesi istenir ve imza karşılığı ödeme yapılır. Konutta ödeme ile ilgili herhangi bir ücret alınmaz. Ancak, alıcının adresinde bulunamaması durumunda ödenecek gelir/aylıklar dağıtıcılar tarafından yine sigortalı ve hak sahiplerinin gelir/aylıklarının gönderildiği PTT işyerine teslim edilir. Gelir/aylık alanın, ödemenin ihbar olarak bırakıldığı PTT işyerine telefon ederek ödemesinin konutuna getirilmesini istemesi durumunda, gelir/aylık emeklinin konutuna ikinci defa ücretsiz olarak götürülür. İkinci defa da konutta yapılamayan ödemeler 6 (altı) ay süreyle bekletilir, 6 (altı) ayın sonunda Kuruma iade edilir.

Konutta Gelir-Aylık Ödenmesi Talebi