Anasayfa / Eski Haberler / Emekliler Arasındaki Maaş Farkının Giderilmesi Çalışmalarına Tekrar Başlandı

Emekliler Arasındaki Maaş Farkının Giderilmesi Çalışmalarına Tekrar Başlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi ülkemizde emekli (yaşlılık) aylığı alanlar arasında büyük maaş farkı bulunmaktadır. Özellikle Bağ-Kur’dan emekli olanların SSK’dan emekli olanlara göre daha düşük aylık aldığı sık sık dile getirilmekte, bunun kişiler arasında adaletsizliğe ve haksızlığa yol açtığı belirtilerek eleştirilmekte, özellikle düşük emekli aylığı alanlarca tepki gösterilmektedir. Bu nedenle, aradaki eşitsizliği çıkarılacak bir intibak yasası ile gidermek için daha önce çalışmalara başlanmıştı. Ancak bunun hiç de kolay olmayacağı, devlete büyük mali yük getireceği anlaşılmış, bu veya başka nedenlerle başlayan çalışmalar yarıda kalmış, bu güne kadar herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Konu son günlerde tekrar gündeme gelmeye başlamış ve konuyla ilgili olarak 28/08/2011 tarihli Star ve 05/09/2011 tarihli Sabah Gazetesi’nde aşağıdaki haberlere yer verilmiştir.

Konuya ilişkin olarak Star Gazetesi’nde “9 MİLYON EMEKLİYE MÜJDE İNTİBAK ÇALIŞMASI BAŞLADI” başlığıyla ve Sabah Gazetesi’nde “HÜKÜMET, EMEKLİLER ARASINDAKİ MAAŞ FARKININ GİDERİLMESİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI” başlığıyla yayımlanan haberlerde getirilecek düzenlemenin içeriğine ilişkin bilgilere yer verildi