Anasayfa / GSS / Gazilerin Sağlık Hizmetlerine Ulaşmada Yaşadığı Sorunlar Ele Alındı

Gazilerin Sağlık Hizmetlerine Ulaşmada Yaşadığı Sorunlar Ele Alındı

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu, terör ve harp malulü gazilere verilen sağlık hizmetleri ve ortez-protezlerin temini ile bedelleri konusunda yaşanan sıkıntıların çözülebilmesi için konunun taraflarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Uzm. Dr. İsmet Köksal; terör ve harp malülü gazilerimizin sağlık hizmetlerinden kısıtlama olmaksızın en geniş düzeyde faydalanmaları gerektiğine vurgu yaparak, gazilerimize gösterilen her ilginin, verilen her hizmetin az olduğunu baştan kabul ettiklerini belirtti.

GSS Genel Müdürü İsmet Köksal’ın konuşmasının ardından söz alan Cumhurbaşkanı Danışmanı Cemil Antalyalı, Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül’ün her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olduğunu ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, bulunduğu her platformda şehit ve gazilerimize sahip çıkılması gerektiğini belirtmiş, onlarla ilgili her türlü hak ve hukukun karşılanmasına yönelik talimatları olmuştur” dedi.

Toplantıda söz alan Tıbbi Malzeme Daire Başkanı Dr. Hanefi Gök de, Sağlık Uygulama Tebliği’ndeki kararların tamamının bilimsel çalışmalar neticesinde alındığını ve gazilerin her türlü ihtiyacının karşılandığını belirtti.

Toplantıda konunun diğer tarafları da söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.