Anasayfa / Haber / Genç Girişimciliğin Önündeki Engeller Kalkacak

Genç Girişimciliğin Önündeki Engeller Kalkacak

Sponsorlu Bağlantılar

Bolu Abant’ta düzenlenen Genç Girişimciliğin Desteklenmesi Modeli (YES) Liderler Çalıştayı, genç istihdamı alanında faaliyet gösteren tüm tarafları bir araya getirdi. 2 gün süren çalıştayda genç girişimciliğinin gelişmesine engel teşkil eden sorunların çözümüne yönelik strateji oluşturuldu.

Abant’ta 30 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştayla ilgili bilgi veren İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı; Türkiye’de genç girişimciliğinin geliştirilmesi amacıyla bu alanda hizmet sunan ilgili tüm paydaşları bir araya getirdiklerini, çalıştayın tüm taraflar arasında işbirliği ve koordinasyon sağlayacağını, Türkiye’de potansiyel adayların gerçek birer girişimci olmalarına ve genç girişimciliğinin gelişmesine engel teşkil eden her türlü sorunun aşılmasına yönelik bir strateji oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Çalıştayın kapsamıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Yazıcı; genç girişimciliğinin desteklenmesi gibi çok yönlü sorunlarla mücadele etmek amacıyla ortak politikaların uygulanması için görüş alışverişinde bulunacaklarını, ortak bir anlayış geliştirerek mutabık kalınan hedefler doğrultusunda ortak eylemler planlanmasına yönelik konuları ele alacaklarını kaydetti.

Avrupa Birliği ve Türkiye’nin ortaklaşa finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde İŞKUR tarafından yürütülen Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu, Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan gençlerin meslek edinme, kariyer hedefleri ve girişimcilik gibi konularda bilinçlendirilmesi ile bu hedefler doğrultusunda istihdam piyasalarına katılımlarını içeren faaliyetlerden oluşuyor.(www.isvesosyalguvenlik.com)