Anasayfa / Eski Haberler / Genç İstihdamının Desteklenmesi İçin 24 Milyon Avro Harcanacak

Genç İstihdamının Desteklenmesi İçin 24 Milyon Avro Harcanacak

Sponsorlu Bağlantılar

Avrupa Birliği fonları tarafından finanse edilen, 24 milyon Avro yani Türk parasıyla yaklaşık 56 milyon 352 bin (eski parayla yaklaşık 56 trilyon 352 milyar) TL bütçeli Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) IV. Bileşen (İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi) kapsamında “Yatırım Sektörlerinde Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Genç İstihdamının Desteklenmesi II Operasyonu Hibe Bilgilendirme Günleri 14 Ocak’ta Ankara ve Mersin’de yapıldı.

Ankara Milli Kütüphane’de düzenlenen Bilgilendirme Günü’ne Ankara Vali Yardımcısı Vedat Büyükersoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Konuk, İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, bazı Daire Başkanlarının yanı sıra istihdam alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, meslek okulları, kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşları, sendikalar, konfederasyonlar, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin temsilcileri de katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, Operasyon hakkında katılımcılara bilgi verdi. Söz konusu Hibe Programının toplam 24 Milyon Avro’luk bir bütçesi bulunduğunu belirten Yazıcı, bu bütçenin öncelikli bölgeler arasında belli oranlarda dağıtılacağını, buna göre Ankara’nın doğusunda kalan 43 ilin toplam hibe bütçesinin  yüzde 70’inden faydalanabileceğini, batıdaki 38 ilin ise yüzde 30’undan faydalanabileceğini belirtti.

Hibe programının tanıtımının yapıldığı ve başvuru için uygunluk kriterlerinin açıklandığı bilgilendirme toplantısı sonrası, proje başvurusu yapmak için uygun olan kurum ve kuruluşların temsilcileri için, proje teklifi hazırlama ve uygulama süreçlerine ilişkin bir Soru-Cevap oturumu da düzenlendi.

Projeyle ilgili ayrıntılı bilgiye http://ikg.gov.tr/web/ adresinden ulaşılabilir.