Anasayfa / GSS / Hafta Sonu veya Tatilde Özel Hastanede Yazdırılan Reçeteyi SGK Ödemiyor

Hafta Sonu veya Tatilde Özel Hastanede Yazdırılan Reçeteyi SGK Ödemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

2014 yılından beri Sosyal Güvenlik Kurumu tatil günlerinde özel hastanelere yapılan başvurulara ait tedavi giderlerini ödemiyor.

Cumartesi günleri yapılan başvurular ile acil servislere yapılan başvurular hariç. Yani özel hastane ve tıp merkezlerine cumartesi günü yapılan başvurular ile acil servislere yapılan bütün başvurulara ait tedavi giderlerini ödüyor. Bunun dışında Pazar günleri veya resmi tatil günlerinde yapılan poliklinik başvurularına ait tedavi giderlerini ödemiyor. Bu konuya daha önce SGK’lı Hastalar Artık Tatil Günlerinde Özel Hastaneye Gidemeyecek mi ? başlıklı yazımızda değinmiştik. Sosyal Güvenlik Kurumu bu düzenlemeyi, doktorların tatil günlerinde de çalışmak zorunda kalmamaları için Türk Tabipler Birliği ve bazı tabip odalarının başvurusu üzerine yaptığını açıklamıştı.

Kurum bu defa ilaç bedellerinin ödenmesi konusunda uygulama değişikliğine gitti. Yeni uygulama çerçevesinde Kurum özel hastane ve tıp merkezlerinin acil servislerinde yazdırılan reçeteler hariç, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde yazdırılan reçetelere ait ilaç bedellerini ödemiyor. Bu reçetelerde yazılan ilaç bedellerinin tamamının cepten ödenmesi gerekiyor. Buna Cumartesi günleri acil servis dışında yazdırılan reçeteler de dahil. Yani Cumartesi günü yapılan başvuruya ait tedavi giderlerini Kurum karşılıyor, ancak reçete yazdırılması halinde ilaç bedelini karşılamıyor. (isvesosyalguvenlik.com)

Yorum

  1. SAYIN YETKİLİ; ÖNCELİKLE İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM. DOĞUM TARİHİM 01.03.1971, 4A (SSK) İŞE GİRİŞ TARİHİM 01.11.1989 VE TOPLAM 1311 GÜN PRİM ÖDENMİŞ; (4B) İŞE GİRİŞ TARİHİM 10.05.2012 VE TOPLAM 2058 GÜN PRİM ÖDENMİŞ (ÇOCUK BORÇLANMASIYLA BİRLİKTE) (BİR İŞLETME ORTAKLIĞINDAN DOLAYI 4B’YE GEÇİRİLDİM.) ORTAĞI OLDUĞUM İŞLETMEDEN YUKARIDAKİ GÜNLERE GÖRE AYRILDIM (YENİ). EŞİM KAMU EMEKLİSİ VE NORMALDE EŞİMİN ÜZERİNDEN SAĞLIK HİZMETİ ALABİLİYORUM. 1. NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM. 2. EKSİK GÜNLERİMİ KENDİM (SAĞLIK PRİMİ ÖDEMEDEN) EN EKONOMİK ÖDEMEK İSTİYORUM. ÖDEME ŞEKİLLERİ AÇISINDAN KAÇ ALTERNATİFİM VAR (İSTEĞE BAĞLI, TARIM SİGORTA, TARIM İŞÇİ SİGORTA, SSK GİBİ) 3. BİR ARAZİ ALARAK ÇİFTÇİDE OLABİLİRİM VEYA SİZ NE TAVSİYE EDERSİNİZ 4.SSK DAN EMEKLİ OLMAK İSTİYORUM.

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Sorularınız en geç iki-üç gün içinde cevaplanacaktır. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*