Anasayfa / Eski Haberler / Hırvatistan ve Slovakya İle İmzalanan Sosyal Güvenlik Sözleşmeleri Onaylandı

Hırvatistan ve Slovakya İle İmzalanan Sosyal Güvenlik Sözleşmeleri Onaylandı

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Cumhuriyeti ile Hırvatistan Cumhuriyeti arasında 12 Haziran 2006 tarihinde Zagreb’de imzalanmış olan Türkiye Cumhuriyeti ile Hırvatistan Cumhuriyeti Arasında Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’nin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 6072 sayılı Kanun ve Slovakya Cumhuriyeti ile 25 Ocak 2007 tarihinde Ankara’da imzalanmış olan Türkiye Cumhuriyeti ile Slovakya Cumhuriyeti Arasında Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’nin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair 6069 sayılı kanunlar 30/11/2010 tarih – 27771 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylece ülkemizin sosyal güvenlik sözleşmesi imzaladığı ülke sayısı 24’e çıkmış oldu. Daha önce de aşağıda belirtilen ülkelerle sosyal güvenlik sözleşmesi imzalanmıştı. Bu sözleşmelere ait geniş bilgi ve açıklamalar sitemizin Mevzuat bölümünde yer almaktadır.

Ülkemizin daha önce sosyal güvenlik sözleşmesi imzalamış olduğu ülkeler ise şunlardır; İngiltere, F. Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç, Libya, K.K.T.C, Makedonya, Azerbaycan, Romanya, Gürcistan, Bosna-Hersek, Kanada, Kebek, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk, Lüksemburg.

Hırvatistan ve Slovakya Sosyal Güvenlik Sözleşmesine aşağıdan, diğer ülkelere ait sosyal güvenlik sözleşmelerine Mevzuat bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Sosyal Güvenlik Sözleşmesi

Slovakya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi