Anasayfa / Dosyalar / Genel İş Mevzuatı Dosyalar / İş Teftiş Kurulu Grup Başkanlıkları ve Bağlı İller

İş Teftiş Kurulu Grup Başkanlıkları ve Bağlı İller

Sponsorlu Bağlantılar

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI GRUP BAŞKANLIKLARI ve BAĞLI İLLER
İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI

Telefon: (312) 296 62 31

Faks: (312) 212 29 61

Adres: İsmet İnönü Bulvarı No: 42 Emek-ANKARA

e-posta: isteftis@csgb.gov.tr

GRUP BAŞKANLIKLARIGRUP BAŞKANLIKLARINA BAĞLI İLLER
Ankara Grup Başkanlığı

Telefon: (312) 212 30 05

Faks: (312) 212 38 32

Adres: İsmet İnönü Bulvarı No: 42 Emek-ANKARA

e-posta: itkankara@csgb.gov.tr

Ankara, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Muş, Nevşehir, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak,
Adana Grup Başkanlığı

Telefon: (322) 352 03 36

Faks: (322) 352 64 92

Adres: Huzur Evleri Mah. Turgut Özal Blv. No 214 Yükseller Plaza Kat: 1 Çukurova-ADANA

e-posta: itkadana@csgb.gov.tr

Adana, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Mersin, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa,
Bursa Grup Başkanlığı

Telefon: (224) 223 81 10 – 223 81 11 – 223 81 12

Faks: (224) 223 81 13

Adres: Aktar Hüsam Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No: 45 Osmangazi-BURSA

e-posta: itkbursa@csgb.gov.tr

Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Yalova
İstanbul Grup Başkanlığı

Telefon: (216) 418 22 45 – 418 22 17 – 418 22 07

Faks: (216) 418 22 38

Adres: Eğitim Mahallesi Adım Sokak No: 24 Hasanpaşa Kadıköy-İSTANBUL

e-posta: itkistanbul@csgb.gov.tr

 

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ
İzmir Grup Başkanlığı

Telefon: (232) 489 76 16 – 489 38 81 – 489 14 41

Faks: (232) 489 97 70

Adres: SSK Rant Tesisleri B1-B2 Blokları Konak-İZMİR

e-posta: itkizmir@csgb.gov.tr

İzmir, Afyon, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, Manisa, Muğla, Uşak

17 comments

 1. (ERCAN) Sahtekarlık yapıyorlar. Eğer gerektiğinde çıkışınızın 16 olarak kayda geçtiğini ispatlayabilirseniz saat 16’da çıkış yapmanız nedeniyle tabii ki sizi işten çıkaramazlar. Ancak bunun yerine yine 18’de çıkıp, haftada 45 saati aşan çalışmalarınız için fazla mesai ücreti talep etmeniz daha mantıklı olur.

 2. Sabah 8:00 aksam 18:00 olarak çalısmaktayım.(cumartesi dahil)Fakat giriş çıkış dosyasına çıkışımı 16:00 olarak imzalatıyorlar.Yani 2 saat fazla çalısıyorum.Saat 16:00 iş yerinden çıkış yapsam (mesai talebinde bulunmadıklarında) Tutanakla beni işten çıkarabilirler mi.

 3. (mustafa) Maalesef böyle işverenler söz konusu olunca ve çalışanlar da iddia ettikleri çalışmayı kanıtlayamayınca Devlet de fazla bir şey yapamıyor. Şu an sizin için acil olan çocuğunuzun sağlığı. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız bir an önce bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gelir testi için başvurun. Durumunuzun aciliyetini de söyleyin. Gelir testi sonucuna göre eğer aile içerisinde kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin üçte birinden az çıkarsa, ücretsiz (herhangi bir prim ödemeden) GSS’den yararlanma hakkı elde edersiniz. Aylık geliriniz üçte birden fazla çıkarsa da çıkacak gelir durumuna göre bir miktar prim ödeyerek GSS’den yararlanabilirsiniz. Geriye dönük çalışmalarınız ve kıdem tazminatı konusuna gelince, aslında eskisi gibi değil, PTT’den alınacak bir şifre ile e-Devlet’ten sigortanın başlayıp başlamadığı, devam edip etmediği kolayca öğrenilebiliyor. Siz bu konuda ihmalkar davranmışsınız. Bu aşamadan sonra şikayetten bir sonuç alamazsınız. Tek yol İş Mahkemesinde dava açmak. Ancak bunun için de en az iki şahidiniz olmalı. Dava açacak maddi durumunuz yoksa Adli Yardım’dan yararlanabilirsiniz.
  Adli Yardımla Ücretsiz Dava Açma ve Avukat Tutma

 4. ben bir şirkette 23,09,2013 de işe depocu olarak baslatım adamlar benimsigortamı 2015 4 ayındabaslattı ve benim haberim olmadan 14,07,2016 da cıkısımı vermiş ve benim bundan haberim yoktu bense12,10,2016 da işten cıktım ayrıldıgımda kıdem tazmınatımı istedim işveren beni tehdit etti ve agza alınmayacak kufurler etti yani kısacası hakkımı alamıyorum burdaki sigorta mudurlugune gittim onlarda bişey yapamadı en az iki tane şahit istediler veya orda calıştıgına dair evrak istedi adam şahitleride arayarak tehdit etmiş ne yapmam lazım 1,5 yasında bir cocugum hasta kanında yuksek derecede iltihap var ve tedavisini yapmazsam kotu olacak ben hakkımı istiyorum neden devlet işcilere sahip cıkmıyor yardım edin lütfen

 5. (Bedri) Gerçek ücret yerine düşük ücretten gösterilenler için şikayette bulunulacak yer işyerinin bağlı olduğu SGK müdürlüğüdür. Oraya şikayette bulunabilirsiniz.

 6. Birimleri düşük gösterip,elden para veren şirketi nereye şikayet edebilirim?

 7. (Mehmet) İş Kanunun 69 uncu maddesine göre; Çalışma hayatında en geç saat 20.00’de başlayarak en erken saat 06.00’ya kadar geçen süre gece sayılmaktadır. İşçilerin gece çalışmaları yedibuçuk saati geçemez, fazla mesai yaptırılamaz. Ancak, turizm, özel güvenlik ve sağlık hizmeti yürütülen işlerde işçinin yazılı onayının alınması şartıyla yedi buçuk saatin üzerinde gece çalışması yaptırılabilir.

 8. Sosyal calisma bakanlığın kapsayan kanunlarda bir işçi aksam sekizden sabah sekize kadar çalışamaz mi

 9. Kambiyo senedi şekil şartına tabidir. Belirttiğiniz belge bu şartları taşımamaktadır. Dolayısıyla bu belgeye dayanarak icra takibi yapılamayabilir. Ancak İş Mahkemesinde dava açmanız halinde alacaklarınıza delil olarak kullanabilirsiniz. Yine de bulunduğunuz yerdeki herhangi bir İcra Müdürlüğüne başvurun.

 10. Temmuz 2016 da ayrilmis oldugum isyerinden alacak bakiyeme ait (maas yillik izin tazminat) isveren A4 kagidina bakiye toplamini ve vadelerini o gune ait tarihini yazmis olduğu isim ve imzasi bulunmaktadır bu evragi kambiyo senedi olarak kullanarak bakiyeyi icra yoluile alabilir miyim?

 11. Mahkeme ödenmesine karar verdiyse ve işveren ödemediyse doğrudan icra yoluna başvurup tazminatlarınızı alabilirsiniz.

 12. Gebze Kocaeli de işletmesine devam etmekte olan betasan bant. A. Ş şirketinden 30 kişilik bir çalışan grup olarak mahkeme sonucu hak ettiğimiz tazminatları hala alamadık ve şirket sahipleri bu paraları ödememek ısrarlı. Neden işçinin hakkı çalışma Bakanlığı tarafından güvence altına alınmıyor. Bana etkili bir sonuç elde edebileceğim şikayet mercisi neresidir acaba.

 13. Dayanılmıycak şeylere maruz kalıyoruz.gişeciyiz tjk gişecilerinin korunması gerek yalvarırım yardım edin.

 14. Eğer işveren sağlık sebepleriyle işten ayrıldı gösterseydi, diğer şartlarınız tutuyorsa işsizlik maaşı alabilirdiniz. İşverenler görüşün SGK’ya verdiği işten ayrılış bildirgesinde düzeltme yapsın. Kabul etmezse ALO 170’e şikayette bulunun. Ancak bunun için öncelikle işsizlik maaşı alabilmeniz için son 3 yıl içerisinde en az 600 prim gününüz ve son 120 günü sigortalı olarak çalışmış olmanız gerekir.

 15. Ben Zeytursan orhangazi tursuda2013 yindan 2015yilina kadar sezonluk 07/01/2015 yılından 09/07/2016 kadar çalıştım hastalık sebebiyle ayrılmak zorunda kaldım muhasebeye gittim kendisi bir kağıt doldurdu bende imzaladı çıkma sebebim ekzama mantar fabrikanın doktoruna bana terlemiycen stres yok dedi peki ben şunu sormak istiyorum doktor neden hastanın durumunu yetkililere bildiriyor iskura işsizlik parası için.gitigimde bana işveren istifa etmiş diye yazmış ben 07/09/2016 tida işten ayrıldım ne yapabilirim

 16. Yakınınızdaki Kadıköy Evlendirme Dairesi karşısında eski adliye binasında hem İŞKUR hem de İş Müfettişleri var. Oraya şikayette bulunabilirsiniz.

 17. Hasanpaşa mahallesi lavanta sokak …… İstanbul eksi 1 ve 2 ci katlarda mobilya marangoz atölyesi var ve 1 yıldır çalışmaktayız atölye içindeki makinaların ve atölyenin hiç bir güvenlik önlemi yok ve atölye olarak ruhsatıda varmı yokmu bilmiyorum şu atölyenin şehir dışına taşınacağı söz konusu sgk olarak Beykoz gözükmektedir mağduriyetimiz var ne yapmalıyız iyi çalışmalar dileriz

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*