Anasayfa / Eski Haberler / İŞKUR Kadın İstihdamını Artırmak İçin Çalışma Başlattı

İŞKUR Kadın İstihdamını Artırmak İçin Çalışma Başlattı

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadın istihdamının artırılması amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile bir protokol imzaladı. Protokol kapsamında kadın istihdamının desteklenmesi için 5 pilot ilde yönlendirme ağının geliştirilmesi hedefleniyor.

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı ile Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu tarafından imzalanan protokolle kadınların işgücü piyasasına girişlerinde karşılaştıkları sorunların çözümünün desteklenmesi amaçlanıyor. Protokol kapsamında, kadınların ekonomik ve sosyal bakımdan güçlendirilmelerini sağlamak üzere, hizmetlerin işbirliği içerisinde bütüncül bir şekilde sunulmasına yönelik “Yönlendirme Ağı” 5 pilot ilde geliştirilecek.

Pilot iller arasında Çorum, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa ve Trabzon illeri yer alıyor. Yönlendirme Ağı’yla İŞKUR ve ATHGM hizmetlerinin, kadınların işgücü piyasasına girmekte karşılaştıkları kişiye özgü durumları ve ihtiyaçları doğrultusunda istihdam edilebilirliklerini artırmaya yönelik olanların tanımlanıp bir ağ çerçevesinde bütünleştirilerek sunulması planlanıyor.