Anasayfa / Haber / İŞKUR Otobüsünün İstihdam Yolculuğu Sona Erdi

İŞKUR Otobüsünün İstihdam Yolculuğu Sona Erdi

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye İş Kurumu’nun iş arayanlarla işverenleri bir araya getirmek, tarafları bilgilendirerek daha fazla kişinin işgücü piyasasına girmesini sağlamak amacıyla İŞKUR Kampanya Otobüsü’nün 22 ili ziyaret etmek üzere 12 Nisan’da Ankara’dan yola çıktığını, ilk durağın Diyarbakır olduğunu, çalışmanın 12 Nisan – 14 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşeceğini daha önce duyurmuştuk. (Bu Otobüsü Sakın Kaçırmayın, İş-Kur Otobüsü İstihdam Yolcuğuna Devam Ediyor başlıklı haberler).

Söz konusu kampanya otobüsü nihayet yolculuğunu tamamladı ve seyahat süresince 31 bin 726 kişiyle yüz yüze görüşme yapılırken 13 bin 897 kişiye ise bireysel danışmanlık hizmeti verildi.

İlk olarak Diyarbakır’a giden İŞKUR otobüsünün son durağı Malatya oldu. 22 ilin ziyaret edildiği kampanya süresince otobüste bulunan 11 yaygınlaştırma uzmanı ile İl Müdürlüklerinde görevli iş ve meslek danışmanları vatandaşlarla yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. 31 bin 726 kişiye İŞKUR hizmetleri hakkında detaylı bilgi verilirken, bireysel danışmanlık hizmeti alan 13 bin 897 kişiden 6 bin 981’inin Kuruma kaydı yapıldı.

İŞKUR otobüsüne vatandaşların gösterdiği yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, başarılı bir çalışma gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, 2012 yılında düzenlenen ve 21 ilin ziyaret edildiği ilk kampanyayla birlikte Türkiye ortalamasının altında gelire sahip olan 43 ile gittiklerini ve iki kampanya kapsamında 8 bin kilometre yol kat ettiklerine belirtti.

Öte yandan, Kampanya Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Kamu İstihdam Hizmetlerinin Geliştirilmesi Operasyonu kapsamında gerçekleştirildiği açıklandı.