Anasayfa / Haber / İŞKUR’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelliye 36 Bin Lira Destek

İŞKUR’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelliye 36 Bin Lira Destek

Sponsorlu Bağlantılar

Engellilerin iş hayatına atılmalarının ve istihdam edilmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için, Türkiye İş Kurumu kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe (bağış) desteği vermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı; İŞKUR’un, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da özellikle engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına yönelik projelere destek vermeye devam edeceğini, özellikle sivil toplum kuruluşları ve işverenlere, engellilerin işe yerleşmesini veya işe uyumlarını artıracak projeleri hazırlamaları halinde finansal destek verilmeye devam edileceğini belirtti.

Söz konusu hibe, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan karşılanacak olup, söz konusu fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden, kendi işini kurmak isteyenlere toplamda 36 bin TL’ye kadar hibe desteği verilebilecek.

Öte yandan;

Destek verilecek alanlar,

Kimler proje hazırlayabilir?

Destek Verilen Diğer Konular,

Başvuru Yeri ve Son Başvuru Tarihi,

konularında açıklamaların yer aldığı duyuruya http://www.iskur.gov.tr/ sayfasından ulaşabilirsiniz.