Anasayfa / Eski Haberler / İsteyen İntibak Dahil Yeni Aylığını Şimdiden Öğrenebilir

İsteyen İntibak Dahil Yeni Aylığını Şimdiden Öğrenebilir

Sponsorlu Bağlantılar

08/03/2012 tarihli ve 28227 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 6283 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’la SSK ve Bağ-Kur emeklileri için getirilen intibak uygulaması kapsamında, yeni aylıklarla ilgili hesaplamalar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tamamlandı ve intibaktan kimlerin yararlandırıldığı, intibaktan yararlanan kişilerin aylıklarına ne kadar zam geldiği belli oldu.

İsteyen, ne kadar intibak farkı alacağını, intibak farkı ve ocak zammı dahil yeni aylığının ne kadar olduğunu, aylığın bankaya yatacağı günü beklemeden http://uyg.sgk.gov.tr/Intibak/ linkinden ulaşacağı sayfadan, T.C. Kimlik Numarasını ve Sigorta Sicil Numarasını girerek şimdiden öğrenebilir.

Acelesi olmayanlar ise intibak kapsamında hesaplanmış olan emekli aylığının bankaya yatmasını bekleyebilir. Tabii bu sadece intibak kapsamına girenler için geçerli, diğerlerinin aylıkları ise enflasyona göre ocak ve temmuz aylarında yapılan zamlar hariç değişmeyecektir.