Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / İşveren - İşyeri İşlemleri Soru ve Cevaplar / İşverenler Dışında Diğer Kurum ve Kuruluşların İşyeri Bildirim Yükümlülüğünü Yerine Getirmemesi Halinde Hangi Müeyyideler Öngörülmüştür ?

İşverenler Dışında Diğer Kurum ve Kuruluşların İşyeri Bildirim Yükümlülüğünü Yerine Getirmemesi Halinde Hangi Müeyyideler Öngörülmüştür ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 25- İŞVERENLER DIŞINDA DİĞER KURUM VE KURULUŞLARIN İŞYERİ BİLDİRİM YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEMESİ HALİNDE HANGİ MÜEYYİDELER ÖNGÖRÜLMÜŞTÜR ?

CEVAP 25- Bu bildirim yükümlülüğünü yasal süresi içinde yerine getirmeyen kurum ve kuruluşlara yerine getirilmeyen her bir bildirim yükümlülüğü için aylık asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanması öngörülmüştür.

İdari para cezalarıyla ilgili güncel bilgiler ve yapılacak indirmler konusunda daha ayrıntılı bilgi için aşağıda linki verilen yazılara göz atabilirsiniz.

SGK İdari Para Cezaları – Ceza Uygulanmasını Gerektiren Hal ve Durumlar

Güncel SGK İdari Para Cezası Tutarları

Bazı SGK İdari Para Cezalarına İki Kez İndirim Uygulanacak

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*