Anasayfa / Dosyalar / Genel İş Mevzuatı Dosyalar / İşyeri Hekimi Yetkilendirilmesi – Görev ve Yetkileri – Yapılması Gereken İşlemler

İşyeri Hekimi Yetkilendirilmesi – Görev ve Yetkileri – Yapılması Gereken İşlemler

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği üzere iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili düzenlemeler daha önce 4857 sayılı İş Kanununda düzenlenmişken, 30 Haziran 2012 tarihinde bazı maddeleri yürürlüğe giren, esas itibariyle ise 30 Aralık 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında yeni bir dönem başlamıştır.

6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda işyerlerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırılması / görevlendirilmesi konusu birlikte düzenlendiğinden, işyeri hekimi yetkilendirilmesi konusu da Uzman ve Hekim Çalıştırması / Görevlendirmesi Gereken İşyerleri ve Yapılacak İşlemler başlıklı yazıda düzenlenmiştir.

Belirtilen nedenlerden dolayı da İşyeri Hekimi Yetkilendirilmesi – Görev ve Yetkileri – Yapılması Gereken İşlemler başlıklı bu yazının içeriği güncelliğini kaybettiğinden, sayfadan kaldırılmıştır. Bu konuyla ilgili olarak Uzman ve Hekim Çalıştırması / Görevlendirmesi Gereken İşyerleri ve Yapılacak İşlemler başlıklı  yazıya göz atabilirsiniz.