Anasayfa / Haber / İşyeri Teftişi Uygulamaları Semineri Yapıldı

İşyeri Teftişi Uygulamaları Semineri Yapıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TİSK’in (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) müştereken düzenlediği ” İş Teftişi Uygulamaları Semineri – I”, 15 Nisan 2014  tarihinde İstanbul Mövenpick Otel’de gerçekleştirildi.

Seminer Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Seminerde işyeri teftişlerinde işletme yöneticilerince dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda açıklamalar yapıldı ve uygulamada yaşanan sorunlar irdelendi. Seminerde; “İşin Yürütümü Yönünden Teftiş Uygulamaları” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Yönünden Teftiş Uygulamaları” konularında İş Müfettişleri tarafından iki ayrı sunum gerçekleştirildi. Katılımcıların soruları yanıtlandı.

Seminerde yapılan sunumlara;

http://www.tisk.org.tr/upload_duyuru_ek/2014/18042014145850-onur&ilkan.ppt

linkinden ulaşabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere pek çok konuda uzmanların bilgi aktarımı yaptığı seminer öncesinde konuşan Bakan Yardımcısı Etyemez, Türkiye’nin dünyanın 10 büyük ekonomisi içinde olması için yürütülen çalışmaları anlattı. İnsan odaklı yönetim biçimiyle işverenlere ve işçilere daha iyi şartlar sunulmasına ilişkin çalışmaların devam edeceğini ifade eden Etyemez, güvenle büyüme ilkesinin uygulandığını söyledi.