Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / İşveren - İşyeri İşlemleri Soru ve Cevaplar / Kamu İdarelerince 4/c (Eski Emekli Sandığı) Kapsamında Çalışanlar İçin Sigortalı İşe Giriş Bildirgeleri SGK’ya Hangi Sürelerde Verilmek Zorundadır ?

Kamu İdarelerince 4/c (Eski Emekli Sandığı) Kapsamında Çalışanlar İçin Sigortalı İşe Giriş Bildirgeleri SGK’ya Hangi Sürelerde Verilmek Zorundadır ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 35- KAMU İDARELERİNCE 4/c (ESKİ EMEKLİ SANDIĞI) KAPSAMINDA ÇALIŞANLAR İÇİN SİGORTALI İŞE GİRİŞ BİLDİRGELERİ SGK’YA HANGİ SÜRELERDE VERİLMEK ZORUNDADIR ?

CEVAP 35- Kamu görevlileri için sigortalı işe giriş bildirgesi göreve başlanılmasından en geç 15 günün sonuna kadar SGK’ya gönderilmek zorundadır.

Kamu idarelerine 15 günlük sürenin verilmesinin nedeni, kamu idarelerinde kayıt dışılık olmayacağı varsayımına dayanmaktadır.

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Sorularınız en geç iki-üç gün içinde cevaplanacaktır. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*