Anasayfa / Bilgi / Kamudaki İş İlanları Artık Tek Adresten Yayımlanıyor

Kamudaki İş İlanları Artık Tek Adresten Yayımlanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Kamu kurum ve kuruluşlarının iş ilanları 16 Nisan 2014 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Personeli Alımı İlanları ile İlgili 2014/4 Sayılı Başbakanlık Genelgesi uyarınca (Bkz. Kamu Personeli Alım İlanları Tek Merkezde Toplanacak başlıklı yazı) artık tek internet adresinde yani Devlet Personel Başkanlığının www.dpb.gov.tr internet adresinde anasayfada yayımlanıyor. Dolayısıyla artık kamuda işe girmek isteyenlerin gazete ilanlarına bakmalarına, kamu kurum ve kuruluşlarının internet sayfalarını takip etmelerine gerek kalmadı.

Ayrıca statü ayrımı yapılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarının işçi, memur, sözleşmeli fark etmez bütün personel alımları bu sayfada yayımlanıyor. Yayımlanacak ilanlar ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından en az beş gün önceden devlet personel Devlet Personel Başkanlığına gönderiliyor ve ilanın yayımlanacağı tarihte bildiriliyor. Bu tarihe uygun olarak personel alım ilanları yapılıyor.

Yayımlanan ilanlarda tüm sorumluluk ilanı gönderen kurum ve kuruluşa ait olup, Devlet Personel Başkanlığı sadece aracılık vazifesi görüyor.

Kamudaki personel alım ilanlarının kurum ve kuruluşlarca farklı yöntemler kullanılarak yayımlanması, bazı ilanların resmi gazetede, bazı ilanların diğer gazetelerde, bazı ilanların internette yayımlanması, duyuruların adaylar tarafından takibini güçleştirdiğinden bu uygulamaya geçildi.(isvesosyalguvenlik.com)