Anasayfa / Haber / Kıdem Tazminatının da Görüşüldüğü Beklenen Toplantı Yapıldı

Kıdem Tazminatının da Görüşüldüğü Beklenen Toplantı Yapıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Günlerdir merakla beklenen, kıdem tazminatı konusunun da görüşüldüğü Üçlü Danışma Kurulu toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Toplantıya TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sendika başkanları ile Bakanlık Müsteşarı Fatih ACAR ve İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı’nın da aralarında olduğu bürokratlar katıldı.

Alt işveren ve esnek çalışma uygulamaları ve bu alanda yaşanan sorunlarla ilgili işçi ve işveren temsilcilerin görüşlerinin alındığı toplantı, basına kapalı olarak yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ardından Bakan Çelik, Hisarcıklıoğlu, Kudatgobilik, Atalay, Arslan ve Beko ile basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bakan Çelik açıklamasında; bugüne kadar konuşulan taşeron işçi ve taşeron işverenlerin, iş dünyasının ve işçi sendikalarının taleplerini özet bir metne dönüştüren takdimin taraflara yapılmış olduğunu, özetlenen konular üzerinde teknik düzeyde çalışma gerektiğiyle ilgili taraflar arasında bir ittifak oluştuğunu, tekrar en kısa zamanda bir kez daha bir araya gelip, burada özetlenen bilgilerin uzlaşmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini, hangi konularda uzlaşmaya sağlanıp sağlanmayacağı konusunu birlikte netleştirmiş olacaklarını ifade etti.

Bakan Çelik ayrıca, bugüne kadar tüm kesimlerden kendilerine gelen taleplerin bir özet şekline dönüştürüldüğünü, bunların yasal bir düzenlemeye nasıl uyarlanacağına yönelik çalışma yaptıklarını, görüşülenin kanun metni olmadığını tüm çalışmaların bir taslağa dönüştürülmesi olduğunu belirtti.