Anasayfa / Haber / Kolay İş Bulmak İstiyorsanız İş-Kur’a Kaydolun

Kolay İş Bulmak İstiyorsanız İş-Kur’a Kaydolun

Sponsorlu Bağlantılar

Eleman temininde çok sayıda yönteme başvuran işyerleri rotayı İŞKUR’a çevirdi.

2013 yılının Mayıs-Haziran döneminde yapılan işgücü piyasası talep araştırmasına göre eleman temininde İŞKUR’u tercih eden işverenlerin sayısı artış gösterdi. Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, işverenlerin eleman temininde en çok akraba, eş ve dostlarına başvurduğunu daha sonra ise İŞKUR’u tercih ettiğini belirtti.

Yazıcı ayrıca, işverenlerin İŞKUR’u tercih etme oranlarının 2011’de yüzde 28.6, 2012’de yüzde 42 olduğunu, 2013 yılında ise neredeyse her iki işverenden birisinin İŞKUR’u tercih eder hale geldiğini, İŞKUR’u birinci sıraya yükseltmek için işyeri ziyaretlerinin tüm hızıyla süreceğini ifade etti.

İş-Kur’a kaydolmak önemli mi ?

Önemli çünkü, İş-Kur kendisinden eleman talep eden işverenlerin taleplerini kendisine iş arayan olarak kayıtlı kişiler arasından seçerek karşılamaktadır. 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerleri çalıştırmaları zorunlu olan engellileri (özürlüleri) ise mevzuat gereği İş-Kur aracılığıyla temin etmek zorundalar.

İş-Kur’a kayıt işlemini ise http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/isarayan/kayit.aspx internet adresinden yapabilirsiniz.(www.isvesosyalguvenlik.com)