Anasayfa / Haber / Maliyeciler Artık Gece de Çalışacak

Maliyeciler Artık Gece de Çalışacak

Sponsorlu Bağlantılar

17 Eylül 2015 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Gelir İdaresi Başkanlığı Taşra Teşkilatının Süreklilik Arz Eden Hizmetlerinde Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile; vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi ve tahsilat hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesine yönelik yapılan hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil yoklama ve benzeri denetim faaliyetleri ile tahsilat işlemlerinde, 24 saat çalışma esası getirildi. Buna göre gece ve gündüz vardiyası olarak iki vardiya çalışma yapılacak. Dolayısıyla vardiyalı çalışma yoklama, denetim faaliyetleri ve tahsilat işlemlerinde yapılacak.Gündüz vardiyası saat 08:00’de başlayıp akşam saat 20:00’de sona erecek, gece vardiyası ise akşam saat 20:00’de başlayıp sabah saat 08:00’de sona erecek.

Personelin, hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil, haftalık çalışma süresinin üstünde yaptığı çalışma fazla çalışma (mesai) olarak değerlendirilecek. Bir personel haftada en fazla 5 gün çalıştırılabilecek.

Yönetmelikte; vardiyalı çalıştırılamayacak personel, vardiyalı çalışan personelin izin hakkı, fazla çalışma ücreti konularında da düzenlemeler yer alıyor.(isvesosyalguvenlik.com)