Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / Uzun Vadeli Sigorta Kolları Soru ve Cevaplar / Malullük Aylığı Bağlandıktan Sonra Çalışmaları Nedeniyle Aylığı Kesilenlerin Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Malullük Aylığı Bağlandıktan Sonra Çalışmaları Nedeniyle Aylığı Kesilenlerin Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 91– MALULLÜK AYLIĞI BAĞLANDIKTAN SONRA ÇALIŞMALARI NEDENİYLE AYLIĞI KESİLENLERİN BU ÇALIŞMALARINI BIRAKTIKTAN SONRA AYLIKLARINDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK MIDIR ?

CEVAP 91– Bu kapsamda çalışanlar için ikinci çalışma tamamlandıktan ve tekrar aylık talebinde bulunulmasından sonra aylıkları yeniden hesaplanacaktır.

Bu hesaplama; emekli aylıklarının kesilmesinden sonra aylıklara yapılan artış oranlarının uygulanmasıyla bulunacak miktarın, bu dönemdeki çalışma süresinin toplam çalışma süresine oranlanarak bulunacak kısmi aylık miktarının, ikinci çalışma süresi için tüm çalışmaların (her iki dönem) bu dönemde geçmiş gibi hesaplanacak aylık miktarının bu dönemde geçen sürenin toplam süreye oranlanmasıyla bulunacak kısmi miktarla toplamından oluşacak şekilde yapılmaktadır.