Anasayfa / Haber / Memur Adayları İçin Tercih Süreci Başladı

Memur Adayları İçin Tercih Süreci Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Haziran ayında KPSS sonuçlarına göre yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri ile kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 18 bin 846 kadro ve pozisyon için memur alınacağını, 18 Bin Kişiye Devlette Yeni İş Kapısı Açıldı başlıklı haberde belirtmiştik. Söz konusu memur alımıyla ilgili olarak ise adaylar tercih işlemlerini, 24 Haziran – 3Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığının web adresi www.osym.gov.tr üzerinden yapacaklar.

Devlet Personel Başkanlığı konuyla ilgili olarak bir duyuruyu yayımladı.

Duyuruda; kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen ve Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ile kariyer meslek memurları dışında kalan toplam 18 bin 846 kadro ve pozisyon için, 24 Haziran – 3 Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYM   Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacağı belirtildi.

2013 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU’ya ve 2013 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER’e http://www.dpb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.