Anasayfa / Haber / Milletçe Hepimize Büyük Geçmiş Olsun !

Milletçe Hepimize Büyük Geçmiş Olsun !

Sponsorlu Bağlantılar

Cumhuriyet Dönemi boyunca iki önemli darbeye maruz kalan ve bir darbe girişimini atlatan Ülkemiz dün (15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece) yeni bir darbe girişimine daha maruz kaldı, ancak milletimizin de desteğiyle demokrasi galip geldi ve darbe püskürtüldü.

Milletçe hepimize büyük geçmiş olsun. Bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 darbelerinden Milletimiz çok çekmiş, bir kısmı önemli mağduriyetler yaşamış, Ülkemizin yıllarca geriye gitmesine sebep olmuş, aynı şekilde 12 Mart 1971 tarihinde verilen muhtıra da bir darbe girişimi olarak olumsuz etkiler yapmıştır. Dir kısım olumsuz etkiler ise halen devam etmektedir.

Hatta bazı kesimlerce 28 Şubat süreci ve 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan e-muhtıra da darbe girişimi olarak değerlendirilmektedir.

Artık darbe dönemlerinin geride kaldığı düşünülürken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde bulunan vatan haini, azınlık bir cunta yeni bir darbe girişiminde daha bulundu. Ancak bizzat Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yeterince destek bulamaması, Cumhurbaşkanımız ve Hükümetin çabaları, milletimizin feraseti ve demokrasiye sahip çıkması sonucu bu aciz kalkışma sonuçsuz kaldı. Milletçe bu kalkışmayı kınıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti demokrasiyle yönetilen bir hukuk devletidir ve demokrasiden geriye dönüş asla söz konusu değildir. Dolaysıyla bu tür demokrasi dışı girişimler sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Bu yaşananların son olması, Ülkemizin, Milletimizin birliği, beraberliği ve bekasının devamı temennisiyle tekrar geçmiş olsun.

Ayrıca tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. (isvesosyalguvenlik.com)