Anasayfa / Yazarlar / Ceyhun ARCA / Müfettişler Hep Mevzuatı Yazacak Değil Ya

Müfettişler Hep Mevzuatı Yazacak Değil Ya

Sponsorlu Bağlantılar

Kamuda müfettiş, denetçi, kontrolör olarak çalışan merkezi denetim elemanları genelde kendi bakanlık ve kurum mevzuatı ve uygulamalarıyla ilgili olarak kitap veya makale yazmaktadırlar. Ancak bu defa durum çok farklı. Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında müfettiş olarak görev yapan Ceyhun ARCA, bu defa çok farklı bir esere imza attı.

Mert TOKER ile yazarımız Ceyhun ARCA’nın birlikte hazırladıkları tarihi roman “Alman’ın Mehmetçikleri”, Cinius Yayınevi aracılığıyla belli başlı on-line (internet üzerinden satış yapan) kitabevlerinin tamamında ve D&R, Dost, Kabalcı gibi kitap mağazalarının bazı şubelerinde satışa sunuldu.

Ünlü yazar merhum Cengiz DAĞCI’nın birkaç romanı dışında Türk okurunca pek bilinmeyen Türkistan lejyonları konusu, dönemin fazlaca açığa çıkmamış diğer olgu ve olaylarıyla bütünleştirilerek fazla uzun olmayan, sürükleyici olduğu düşünülen bir roman haline getirilmiş. Bu sırada kurgulaştırılan bazı karakter ve olaylarda dahi tarihsel gerçeklere saygılı davranılmaya özen gösterilmiş. Okurlarca bilinemeyebileceği düşünülen pek çok ayrıntı eserin sonundaki çok sayıda dipnotla ve özenle seçilmiş tarihi fotoğraflarla zenginleştirmeye çalışılmış.