Anasayfa / Haber / Sağlıklı İşyerleri Ödül Yarışması Düzenlenecek

Sağlıklı İşyerleri Ödül Yarışması Düzenlenecek

Sponsorlu Bağlantılar

Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA), 2014-2015 Sağlıklı İşyerleri Kampanyası çerçevesinde, işyerinde stresi ve psiko-sosyal riskleri yönetmeye yönelik çarpıcı ve yenilikçi katkı sağlayan şirket veya kuruluşları ödüllendirecek.

Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA)’nın, 2014-2015 yılları yeni kampanyasının teması “Sağlıklı İşyerleri Stresi Yönetir” olarak belirlendi. Söz konusu tema ve kampanya kapsamında ayrıca iyi uygulamaların özendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla “AVRUPA İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ YARIŞMASI” düzenlenmesine karar verildi. Bu çerçevede, işyerinde stres ve psikososyal risklerin başarıyla yönetilmesine yönelik güçlü bir taahhüt ve katılımcı bir yaklaşım ortaya koyan ve psiko-sosyal risklerin değerlendirilmesini vurgulayan iyi uygulama örnekleri, bu yarışma ile Türkiye çapında toplanarak değerlendirilecek, ulusal düzeyde seçilen en iyi iki örnek EU-OSHA’ya gönderilecek ve Ülkemizi Avrupa çapında temsil etme fırsatı yakalayacak.

Yarışmaya katılacak iyi uygulama örnekleri, her türlü destekleyici materyaller ile örneği içeren bir CD ve çıktıları ile birlikte, başvuru formu doldurularak, 15 Eylül 2014 tarihi mesai bitimine kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne iletilecek.

Başvuru Adresi:

İnönü Bulvarı No: 42 İ-Blok 3. Kat Emek/ANKARA

(Sayın Fatma Nur BAŞAYAR, fnbasayar@csgb.gov.tr)

Tel: 0(312) 296 67 52 Fax 0 (312) 215 50 28

E-mail: isggm@csgb.gov.tr

Website: http://www.isggm.gov.tr