Anasayfa / Haber / Sahte İnternet Vergi Dairelerine Dikkat Edin !

Sahte İnternet Vergi Dairelerine Dikkat Edin !

Sponsorlu Bağlantılar

Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak birçok ödemede artık internet kullanıldığı gibi, Vergi Dairelerine yapılması gereken ödemelerde de internet vergi dairesinden yararlanılmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak vatandaşları internetten yapılan ödemeler konusunda uyardı. Duyuru daha çok, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezalarının internet üzerinden kredi kartıyla ödenmesiyle ilgili.

Duyuruda; Gelir İdaresi Başkanlığı adına teblig@gib.gov.tr gibi sahte e-posta adresi kullanılarak gönderilen ve İnternet Vergi Dairesi görüntülerini taklit eden adreslere yönlendirmenin bulunduğu, aynı şekilde vatandaşlara gönderilen vergi iadesi konulu e-postaların kendileriyle (Gelir İdaresi Başkanlığıyla) hiçbir ilgisi bulunmadığı, Başkanlık tarafından vergi ödeme ve iade süreçlerine ilişkin e-posta gönderimi yapılmadığı belirtilerek, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezalarını kredi kartı ile sadece www.gib.gov.tr adresinden ödemeleri gerektiği hatırlatıldı.

Bu konuda isteye ayrıntılı bilgi için Vergi İletişim Merkezine (VİMER 444 0 189) başvurabilecek.