Anasayfa / Eski Haberler / SGK Çocuklara Yönelik Kitap ve Çizgi Film İşine de El Attı

SGK Çocuklara Yönelik Kitap ve Çizgi Film İşine de El Attı

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu, özellikle 01/01/2012 tarihinde yeşil kart kapsamındakilerin de genel sağlık sigortası kapsamına alınmasıyla birlikte neredeyse Ülkemiz nüfusunun tamamına hizmet veren ve nüfusun tamamını kapsayan/ilgilendiren bir Kurum halinde geldi. Bu durum, sosyal güvenlik bilincinin toplumda artmasını ve Kurumun geniş kitlelere tanıtılmasını daha önemli hale getirdi. Bu kapsamda her yıl Mayıs ayında Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanmakta, aylık olarak Kurum İçi Bülten, Sosyal Güvenlik Ekseni dergisi, uluslararası düzeyde Sosyal Güvenlik Dergisi çıkarılmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu defa, sosyal güvenlik ne demektir, Sosyal Güvenlik Kurumu neden gereklidir gibi konularda çocukların aydınlanmasını sağlamak, anne ve babalarının sigortalı çalışmalarının kendileri ve aileleri için ne derece önemli olduğunu anlatmak amacıyla çocuklara yönelik olarak hazırlattığı elektronik kitap ve çizgi filmleri web sitesinde kullanıma sundu. Bu kapsamda şimdilik yayında olan kitap ve çizgi filmler aşağıda yer almaktadır;

• Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi

– Güven ve Yarışçı Çocuklar – Kitap

– Güven ve Yarışçı Çocuklar – Çizgi/Animasyon Film

• Kahraman KİT Serisi

KİTUP (Kayıtlı İstihdamı Teşvik Projesi) kapsamında Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Teknik Destek Projesi tarafından yürütülmekte ve seri aşağıda kitap ve filmden oluşmaktadır.

– Kahraman KİT ve Akıllı Can

– Kahraman KİT Misafirlikte

– Kahraman KİT Okulda

– Kahraman KİT ve Neşeli Şebnem

Söz konusu kitap ve filmlere Kurumun web sitesinde yer alan Kurumsal/SGK Çocuk (http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/kurumsal/sgk_cocuk/) linkinden ulaşılabilir.