Anasayfa / Eski Haberler / SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Bağlı Üç Grup Başkanlığı Daha Kapatıldı

SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Bağlı Üç Grup Başkanlığı Daha Kapatıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bağlı olarak daha önce Ankara, İstanbul (1 ve 2), İzmir, Bursa, Adana, Trabzon ve Diyarbakır illerinde olmak üzere toplam 8 adet grup başkanlığı bulunmaktaydı. Ancak bunlardan Diyarbakır Grup Başkanlığı Kurum Yönetim Kurulu kararı uyarınca 30.06.2008 tarihi itibariyle kapatılmıştı. Bu defa, SGK Yönetim Kurulunun 29.01.2010 tarih – 2010/12 sayılı kararı ile Adana, Bursa ve Trabzon Grup Başkanlılarının kapatılmasına karar verilmiş, geriye Ankara, İstanbul 1 Nolu, İstanbul 2 Nolu ve İzmir Grup Başkanlıkları kalmış, konuya ilişkin olarak 03.03.2010 tarih – 2010/36 sayılı Genelge yayımlanarak kalan Grup Başkanlıklarının görev alanları ve dolayısıyla bağlı iller aşağıdaki gibi yeniden belirlenmiştir. (www.isvesosyalguvenlik.com)

REHBERLİK ve TEFTİŞ BAŞKANLIĞI GRUP BAŞKANLIKLARI ve GÖREV ALANLARI

GRUP BAŞKANLIKLARI

GRUP BAŞKANLIKLARI GÖREV ALANLARINA GİREN İLLER
Ankara Grup BaşkanlığıMithatpaşa caddesi No:20Kızılay/ANKARAAdana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Düzce, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Siirt, Şırnak, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Trabzon, Iğdır, Kars, Ordu, Rize, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak.
İstanbul I No’lu Grup BaşkanlığıŞemsettin Günaltay caddesi Sultan sok. No:14 – Erenköy/İSTANBULİstanbul (Anadolu Yakası), Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova.
İstanbul II No’lu Grup BaşkanlığıTeşvikiye Mah. BüyükçiftlikSok.No:10 – Şişli/İSTANBULİstanbul (Avrupa Yakası), Edirne, Kırklareli, Tekirdağ.
İzmir Grup BaşkanlığıSGK Konak Tesisleri D-BIok Kat:2 Konak/İZMİRİzmir, Aydın, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Denizli, Kütahya,Manisa, Muğla, Isparta, Uşak.