Anasayfa / Eski Haberler / SGK’ya Görüş ve Önerileri İletmek Artık Daha Kolay

SGK’ya Görüş ve Önerileri İletmek Artık Daha Kolay

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı; Kurumdan hizmet alanların, Kurumun gelişimine katkı sağlayacak önerilerinin alınması ve etkin bir şekilde değerlendirilmesine yönelik olarak Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine bir genel yazı gönderdi. Buna göre;

• Kurumdan hizmet alanlar, Kurumun görev alanları ile ilgili önerilerini, genel yazı ekinde yer alan öneri formuna yazarak, formu sosyal güvenlik il müdürlüklerinde ve sosyal güvenlik merkezlerinde kurulacak olan öneri kutusuna atacaklar.

• Bu şekilde gelen önerilere ilişkin kutular, taşrada performans ve koordinasyon birimleri tarafından 15 günlük sürelerle açılarak, öneri formları ilk olarak il müdürlüğü veya sosyal güvenlik merkez müdürlüğü tarafından incelenecek. Yapılacak inceleme sonucunda;

– Genel ahlaka aykırı ya da konusu suç teşkil eden ifadeler içeren öneriler,

– Topluca yapılan talepler,

– Grup halinde gönderilen öneriler,

– Belirsiz veya gerçekleşmesi mümkün olmayan talepler,

– Daha önce verilmiş ve sonuçlandırılmış önerinin tekrarı olan öneriler,

– Kurumuzca yürütülen projeler ile aynı konuya ve/veya içeriğe sahip öneriler,

– Çözüm önerisi veya elde edilecek faydayı içermeyenler,

– Konusu şikayet ihtiva edenler,

– Kişisel iş takibine giren sorun ve konular;

dikkate alınmayacak. Ancak bunlara ilişkin istatistikler Kurumun Strateji Geliştirme Başkanlığı’na bildirilecek. Öneriler, il Müdürlüğü/SGM müdürlüğü tarafından, genel yazı ekinde yer alan Değerlendirme Formu doldurularak sonuçlandırılacak.

• Önerilerle ilgili çözümler il müdürlükleri tarafından ortaya konulacak, çözümü bulunamayan veya çözümü merkez birimlerinin görüşüne bağlı olan öneriler, konusuyla ilgili birime gönderilecek.

• Önerileri reddedilen öneri sahiplerine, İl – Merkez Müdürlükleri tarafından genel yazı ekinde yer alan “Teşekkür Yazısı” gönderilecek. (www.isvesosyalguvenlik.com)