Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / İşveren - İşyeri İşlemleri Soru ve Cevaplar / SGK’ya Yapılan İşyeri Bildirimleri Başka Hangi Bildirimler Yerine de Geçmektedir ?

SGK’ya Yapılan İşyeri Bildirimleri Başka Hangi Bildirimler Yerine de Geçmektedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 26- SGK’YA YAPILAN İŞYERİ BİLDİRİMLERİ BAŞKA HANGİ BİLDİRİMLER YERİNE DE GEÇMEKTEDİR ?

CEVAP 26- 2011 yılında 6111 sayılı Kanunla yapılan düzenlemeyle, işverenler tarafından SGK’ya yapılan işyerlerine ilişkin bildirimler; 5953 sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanunun 3 üncü maddesi, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun 48 inci maddesi ve 4857 sayılı İş Kanununun 3 üncü maddesi hükümleri uyarınca Bakanlık ile ilgili bölge müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumuna yapılması gereken bildirimlerin yerine geçmektedir.

Yorum yaz

E posta adresiniz yorumda görünmeyecek. Hakaret ve küfür içeren yorumlar yayımlanmayacaktır. YORUMLAR ONAYA TABİ OLUP, ONAYLANDIKTAN SONRA SAYFADA GÖRÜNECEKTİR. Sorularınız en geç iki-üç gün içinde cevaplanacaktır. Lütfen ihbar ve şikayetlerinizi http://www.alo170.gov.tr/yeni_bildirim/ sayfasından iletin. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir. *

*