Anasayfa / Eski Haberler / Sosyal Medyadan İŞKUR’u da Takip Edebilirsiniz

Sosyal Medyadan İŞKUR’u da Takip Edebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet kullanımının artması ve internetin hayatın her alanında etkin hale gelmesiyle birlikte, kamu kurum ve kuruluşları da web sitelerini bu sürece uyumlu hale getirmiş, birçok işlem ve uygulamanın web siteleri üzerinden yapılabilmesi için gerekli teknolojik ve yazılımsal altyapıyı oluşturmuş, duyuru ve haberleri web sitelerinden düzenli olarak yayınlamaya başlamışlardır. Hatta vatandaşa kolaylık olması için e-Devlet, Devlet Teşkilatı Veritabanı gibi internet uygulamaları hayata geçirilmiş, kamu kurum ve kuruluşları tarafından internet üzerinden sunulan birçok uygulamaya e-Devlet üzerinden şifre (PTT Merkez Müdürlüklerinden şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan kimlik ibraz ederek temin şifre temin edilebilmektedir) ile ulaşma imkanı getirilmiştir. Aynı şekilde Resmi Gazete de artık basılı kağıt ortamında değil yıllardır internet üzerinden takip edilmektedir.

İnternette yaygınlaşıp önem kazanmasıyla birlikte sosyal medya da önemli hale geldiğinden, kamu kurum ve kuruluşları da yavaş yavaş sosyal medyada yer almaya başlamışlardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün facebook, twitter, youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde sayfa açtığı, buradan takip edilebileceği daha önce belirtilmişti (3/10/2012 tarihli haber).

Sosyal medyada sayfa açan kurumlardan biri de Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) olup; internet kullanıcıları, İŞKUR’un internet sayfası yanı sıra, aşağıda belirtilen linklerden sosyal medyadaki resmi sayfalarını takip ederek; İŞKUR’un yürüttüğü hizmetlere ilişkin haberler ile fuar, seminer ya da çalıştay gibi çeşitli etkinlikleri ve güncel çalışmaları ile ilgili bilgilere, fotoğraflara ve videolara anında ulaşabilecek, isterlerse yorumları ile paylaşımlarda bulunabileceklerdir. (www.isvesosyalguvenlik.com)

Facebook sayfası: www.facebook.com/TurkiyeIsKurumu

Twitter sayfası: www.twitter.com/TurkiyeIsKurumu