Anasayfa / Haber / Taşeron İşçi Yasası İçin Geri Sayım Başladı

Taşeron İşçi Yasası İçin Geri Sayım Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Yaklaşık 1.1 milyon taşeron işçinin heyecanla beklediği düzenlemeleri de içeren yasa taslağı ile ilgili çalışmaların tamamlanarak, hazırlanan taslağın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Başbakanlığa gönderildiğini Torba Yasa Başbakanlıkta Ancak Seçim Sonrasına Kalabilir başlıklı haberimizde belirtmiştik. Konuyla ilgili olarak Bakan Faruk Çelik tarafından seçimden sonra yapılan açıklamalara da Taşeron İşçilere Hangi Yasal Güvenceler Gelecek ? başlıklı yazımızda yer vermiştik.

KAŞİP tarafından yapılan açıklamaya göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı bürokratları dün Başbakanlık’ta taşeron isçilerin sıkıntılarını çözmeye yönelik yasa taslağı üzerinde görüşmek için bir araya geldi.

Bakan Faruk Çelik de dün yaptığı açıklamada, taşeron isçilere yönelik yasal düzenleme taslağının Başbakanlık’a gönderildiğini belirterek;

Danışma Kurulu’nda ele aldıkları çok önemli konu başlıkları olduğu, bunlarla ilgili uzlaşılanları derleyip – toparlayıp Başbakanlık’a gönderdikleri, ancak uzlaşmada zorlandıkları bazı konular olduğu, onları da önümüzdeki Çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacakları, Çarşamba günkü görüşmeden sonra yasanın Meclis’e sevk edilmesi ve oradaki yeni kazanımların da kamu çalışanlarına ve diğer çalışan kesimlere yansıtılması konusunda kararlı oldukları yönünde açıklama yapmıştı.