Anasayfa / Haber / Taşeron İşçi Yasasının Bir An Önce Çıkması İçin Başbakan’dan Talimat

Taşeron İşçi Yasasının Bir An Önce Çıkması İçin Başbakan’dan Talimat

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakan Erdoğan, Soma faciasının ardından yeniden gündeme gelen taşeron yasa tasarısının bir an önce Meclis’e sevk edilmesini isteyerek, “Bu tasarı yasalaştırılmak için neyi bekliyor? Uzatmasınlar, süreci hızlandırın” talimatı verdi.

Hürriyet’ten Nuray BABACAN’ın haberine göre; SOMA faciasının meydana gelmesiyle bir kat daha önemi artan taşeron yasa tasarısı, son Bakanlar Kurulunda da gündeme geldi. Erdoğan toplantıda, tasarının yasalaştırmak için neyi beklediğini sorarak, Kamuoyunda beklentinin arttığını belirtip, bir an önce Meclis’e sevk edin talimatı verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, bazı bakanlıkların görüşlerinin gelmediğini söylemesi üzerine, “Uzatmasınlar, süreci hızlandırın” talimatı verdi.

Öte yandan yakında TBMM’ye sevk edilecek olan pakete, çeşitli bakanlıkların talepleri de girecek, bazı eklemeler yapılacak. Ancak yine de paketin en önemli gündemi taşeron düzenlemesi. Çünkü bu paket ilk olarak taşeron işçilerle ilgili düzenlemeler yapmak üzere hazırlanmıştı.