Anasayfa / Haber / Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi

Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadroya alınması konusu sık sık gündeme geldiği gibi, kadro konusunda taşeron işçilerinin de büyük bir umut ve beklentisi bulunmaktadır. Hatta birçok taşeron işçisi, yaşadığı sorunlara ve aldığı düşük ücrete rağmen ileride kadroya geçme umuduyla çalışmaya devam etmektedir. Bu konu daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından gündeme getirilmiş (“Taşeron İşçilerin Kadro Hayali Gerçek mi Oluyor?” başlıklı haber), daha sonra Türk-İş başkanı da taşeron işçilerinin kadroya alınmasını istemişti (“Türk-İş Başkanı Taşeron İşçilerinin Kadroyla Alınmasını İstedi” başlıklı haber).

Taşeron işçilerinin kadroya alınması konusu Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan tarafından tekrar gündeme getirildi.

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma Bakanı Çelik’in yeni düzenlemeyle kamudaki taşeron işçi uygulamasını azaltmayı, 586 bin çalışana kadro vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Sosyal güvenlik alanında yapılacak yeni düzenlemeleri görüşmek amacıyla toplanan üçlü danışma kurulunda, kamuda çalışan taşeron işçilerin devlette kadroya alınması konusunun gündeme geldiği öğrenildi.

Görüşmeleri Bugün’e değerlendiren Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in taşeronlaşmaya ilişkin yeni düzenlemeyle, kamuda taşeron işçilik uygulamalarına sınırlama getirmek istediğini kendilerine söylediğini ifade etti.